Promocje

LICZNIK ODWIEDZIN

372357 od 01.01.2008

OSTATNIA AKTUALIZACJA

18.02.2020

KONTAKT

OMEGA Klimatyzacja Chłodnictwo
ul. Olszynowa 11
39-200 Dębica

NIP: 655-139-73-38

tel. 501 434 295
tel. 502 342 031

e-mail:
bok@klimatyzatory-omega.pl
omega_jg@interia.pl

tel: (14) 670 86 72

Zachęcamy naszych klientów do wykonania okresowych przeglądów klimatyzacji w okresie jesienno-zimowym. 

 

Prawo nakłada na pracodawców obowiązek regularnego czyszczenia klimatyzacji, jednak korzystając z klimatyzatora w domu prywatnym, również warto zadbać o własne zdrowie, a także lepszą wydajność i trwałość urządzenia chłodzącego. Należy pamiętać, że tylko serwisowana i czyszczona klimatyzacja daje gwarancję zdrowego powietrza i sprawnie działającego urządzenia.

 

Doprowadzenie do dużego zanieczyszczenia urządzenia powoduje zmniejszenie wydajności chłodniczej/grzewczej klimatyzatora oraz większe zużycie energii elektrycznej (nawet o 20%), ponadto powoduje szybsze zużycie urządzenia i może doprowadzić do awarii lub utraty gwarancji. Producenci urządzeń klimatyzacyjnych w okresie trwania gwarancji urządzenia wymagają zazwyczaj serwisu dwa razy w ciągu roku. W praktyce po zakończeniu gwarancji dostosowuje się ilość i zakres przeglądów do intensywności użytkowania urządzenia oraz warunków, w jakich ono działa. Częstotliwość przeglądu i czyszczenia klimatyzacji zależy m.in. od rodzaju klimatyzatora i instalacji, od miejsca działania, przepływu powietrza czy czasu, w którym klimatyzator pracuje w ciągu roku.


Czy w pomieszczeniach biurowych czy też  mieszkalnych fachowiec powinien obejrzeć klimatyzator minimum dwa razy w ciągu roku - przed sezonem letnim i po nim, czyli wczesną wiosną i jesienią. Warto o tym pamiętać, abyśmy w czasie upałów nie zostali zaskoczeni awarią klimatyzatora i długim oczekiwaniem na pomoc specjalistycznej firmy, które w wysokim sezonie nie mają możliwości kadrowych i czasowych zajmowania się czyszczeniem urządzeń.

 

Serwisant dokonuje oględzin urządzenia, ocenia jego sprawność oraz dokonuje czynność serwisowych takich jak:

- Ogólna kontroli działania urządzenia
- Kontrola szczelności oraz kontrola ilości czynnika chłodniczego
- Czyszczenie parownika i skraplacza
- Czyszczenie filtrów powietrza (lub ich wymiana)
- Sprawdzenie czystości / czyszczenie tacy i instalacji odpływu skroplin
- Sprawdzenie wydajności chłodniczej/grzewczej klimatyzatora, uzupełnienie ubytku czynnika chłodzącego (usunięcie nieszczelności)
- Wymiana baterii w pilocie
- Wpis do bazy CRO

 

Należy zwrócić uwagę na stosowanie specjalistycznych grzybo- i bakteriobójczych preparatów czyszczących, ponieważ w instalacjach może rozwijać się wiele bakterii i grzybów. Mogą one wpływać niekorzystnie na zdrowie osób, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach. 

 

Polecamy również obserwowanie naszej strony na facebooku, gdzie można znaleźć aktualności i najnowsze promocje.